czwartek, 18 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

Spotkanie autorskie w Wojewodzinie

Dnia 9 lutego br. w sali konferencyjnej internatu w Zespole Szkół w Wojewodzinie z inicjatywy Dyrektora Szkoły p. Julii Ksepko-Kurkowskiej i nauczyciela bibliotekarza p. Katarzyny Mrozowskiej odbyło się spotkanie autorskie z regionalnym pisarzem – p. Lechem Pileckim. Pan Lech to znany podlaskiej społeczności przedsiębiorca, społecznik, podróżnik, właściciel imponującej kolekcji dzwonków oraz... pisarz. 

 

Spotkanie swą obecnością zaszczyciła Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie – p. Monika Kostrzewska, jak też przedstawiciele rodziców, nauczyciele i uczniowie. 

 

Licznie przybyli czytelnicy zasypali autora mnóstwem pytań dotyczących, kulis powstawania książek, licznych podróży oraz jego pasji. Oczywiście padło najważniejsze pytanie : „ kiedy pojawi się następna książka”.  Spotkanie odbyło się w miłej, sympatycznej atmosferze. Autor  opowiadał o swoich podróżach, książkach i zachęcał uczniów do rozwijania swoich zainteresowań. Najbardziej dociekliwi czytelnicy mieli okazję kontynuowania  rozmowy podczas części nieoficjalnej spotkania – słodkim bufecie kawowym, przygotowanym przez uczniów I klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, pod kierunkiem p. Barbary Mizińskiej.

 

W ramach podziękowania Pani Dyrektor Szkoły p. Julia Ksepko-Kurkowska  wręczyła zacnemu gościowi pamiątkową statuetkę. 

 

 

Spotkanie z panem Lechem Pileckim jest jednym z działań realizowanych w szkole Innowacji pedagogicznych pt.: „ Narodziny Twórcy” oraz „Sposób na sukces”. Innowacje mają na celu poprawę jakości czytelnictwa, rozwijanie umiejętności językowych, wzbogacenie słownictwa oraz rozwijanie kreatywności uczniów i nauczycieli, pobudzanie wiedzy i umiejętności przedsiębiorczych. -    Katarzyna Mrozowska

 

czwartek, 18 kwietnia 2024

Wieści z SP2

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.