czwartek, 28 marca 2024

Wiadomości

  • 17 komentarzy
  • 15224 wyświetleń

Rusza rekrutacja do jednostki wojskowej w Grajewie

W najbliższym czasie w trzech miejscowościach na naszym terenie – w Kolnie, Grajewie oraz Czerwonym Borze - rozpocznie się formowanie jednostek 1 Dywizji Piechoty Legionów. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla całego regionu, gdyż oznacza to wzrost bezpieczeństwa naszych miast i wsi. Zapraszamy wszystkie osoby z całego regionu zainteresowane służbą w nowotworzonych jednostkach wojskowych do kontaktu z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Łomży, gdzie przekażemy informacje zarówno tym którzy posiadają już przeszkolenie wojskowe, jak i tym którzy nigdy nie mieli kontaktu z armią.

 

Oprócz ww. jednostek wojskowych również  18 łomżyński pułk logistyczny ma świetną ofertę dla osób chcących związać się z mundurem. Właśnie w tej jednostce wojskowej już w czerwcu ochotnicy będą mogli po raz pierwszy włożyć na siebie mundur, by odbyć 27-dniowe szkolenie podstawowe (DZSW). Po złożeniu przysięgi wojskowej nowi żołnierze będą mieli możliwość kontynuowania szkolenia w ramach DZSW, by następnie rozpocząć służbę zawodową na dotychczas zajmowanym stanowisku.

 

 

Bycie żołnierzem zawodowym to jedna z wielu możliwych ścieżek kariery, która niesie ze sobą wiele korzyści, takich jak:

  • Stabilne zatrudnienie - jako żołnierz zawodowy masz pewność, że będziesz miał stałe zatrudnienie, a tym samym stabilne źródło dochodu.
  • Profesjonalne szkolenia - dostęp do profesjonalnych szkoleń, które umożliwią zdobycie nowych umiejętności i kwalifikacji. Jest to szansa na rozwój zawodowy, a wraz z upływem czasu również awans na wyższe stanowiska służbowe.
  • Wysokie wynagrodzenie - żołnierze zawodowi otrzymują wynagrodzenie zaczynające się od około 4960 zł brutto oraz wiele dodatków, w tym m.in. trzynastą pensję, służbowe mieszkanie lub comiesięczne świadczenie mieszkaniowe, dodatek za wysługę lat, za sprawowanie wyższych stanowisk czy za pełnienie służby w warunkach szczególnych.
     

 

Warto zaznaczyć, że osoby, które nigdy nie były w wojsku, a chcą wstąpić do jednostek 1 Dywizji Piechoty, powinny odbyć przeszkolenie w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej (DZSW). Jest to szansa dla tych, którzy chcą podjąć służbę w wojsku, ale nie mieli wcześniej okazji lub możliwości odbycia służby zasadniczej. Doświadczeni instruktorzy prowadzą z rekrutami intensywne szkolenie, obejmujące takie dziedziny jak: taktyka, strzelanie, topografia, czy medycyna pola walki.

 

Co prawda szkolenie w lokalizacjach takich jak Kolno, czy Grajewo jest planowane na drugą połowę roku, natomiast już teraz należy rozpocząć procedurę rekrutacyjną, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. Przygodę z wojskiem najlepiej jest zacząć od wizyty w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Łomży (ul. Polowa 12), gdzie można zasięgnąć wszelkich informacji dotyczących warunków pełnienia służby wojskowej. Zainteresowani mogą skorzystać również z portalu rekrutacyjnego www.zostanzolnierzem.pl lub odwiedzić stronę WCR w Łomży na Facebooku - https://www.facebook.com/Lomza.WCR

 

Podsumowując, bycie żołnierzem zawodowym to praca wymagająca, ale jednocześnie dająca wiele możliwości rozwoju i satysfakcji. Jeśli posiadasz pasję, umiejętności i chcesz służyć swojemu krajowi, to praca w wojsku może być dla Ciebie odpowiednią drogą kariery.

 

Komentarze (17)

Powinni brać obowiązkowo do wojska ,tak jak kiedyś było ,to młodzi by życia się nauczyli a nie jak teraz głupoty w głowie i robią co chcą bo rodzice wpływu nie mają na swoje dzieci.

Do grajewiak: jestem za. Do czego to doszło, żeby dziecko zabijało dziecko? Młodzież katuje kolegę? Brak zajęcia, a pobór do wojska nauczyłby dyscypliny, taki gówniarz wiedziałby ile znaczy ciepły posiłek u matki.

Super, wojsko powinno byc obowiazkowe, dzieci by nauczyly sie dyscypliny, obowiazku i szacunku do innych

Macie rację powinno być jak kiedyś obowiązek a nie dobrowolne .wojsko uczy życia pokory szacunku i innych niezbędnych do życia przydatnych umiejętności

Państwo powyżej - jak przystało na osoby, które obowiązkowy pobór ewentualnie pomija (boomerzy i kobiety) - pierwsi do posyłania młodzieży do wojska.
A może tak zebrać się na refleksję i wziąć pod uwagę, że zachowanie dziecka jest też chociażby wypadkową wychowania ów dziecka przez rodziców i warunków przez nich zapewnionych? Szkoła, środowisko również dorzuca swoje trzy grosze.
Ach, tak...lepiej pleść androny, jak to wojsko "naprostowałoby" młodzież. Oczywiście młodzież z roczników poborowych jest iście "wspaniale wychowana", każdy pojedynczy przypadek to żywy "wzór do naśladowania". Ani grama patologii...a gdzież tam!
Dlatego "lepiej" zmusić młodych ludzi do całkowitego zmarnowania kilku miesięcy z życia na użeranie się z trepami. Oni na pewno wstawaniem o 5:30 i zmuszaniem do robienia tysiąca pompek wcale nie wprowadzą młodzieńca w kompletną zapaść psychiczną, a gdzież tam! Ach, no tak...dla pewnego pokolenia kwestia zdrowia psychicznego jest jakby niewidoczna, ażeby nie powiedzieć - nieistotna.
Cóż...zupełnie dziwnym trafem najwięcej do powiedzenia w tej materii mają Ci, którym najmniejsza w tym rola. Nakłaniam do autorefleksji, bo z takim podejściem sukcesów starszego pokolenia nie wróżę.

Oczywiście Ci ,którzy mają w sobie pociag do wojaczki powinni spróbować bo ważne jest (oprócz pieniędzy) lubić swoją pracę.Ale w obietnice awansu ,mieszkań służbowych itd za bardzo bym nie wierzył. Osobiście odsłużyłem " swoje" i wiem że jeszcze jakiś czas zajmie kruszenie betonu i byc może wtedy zmieni się sposób oceny żołnierzy przez przełożonych. Mam tu na myśli jasne zasady awansu a nie według znajomości, sympatii o czyjegoś widzimisię.

Ostatnio zrobiono ciekawy sondaż na temat obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej i tak około 40% Polaków jest za przywróceniem zasadniczej służby wojskowej. Najbardziej na TAK są ci, których już to nie dotyczy, czyli ludzie w wieku 50-69 lat i starsi i Podobnie wygląda to względu na płeć. Za przywróceniem obowiązkowego poboru jest 40 proc. kobiet. Ale w tej grupie ponad 75% kobiet oczekuje, że zasadnicza służba wojskowa będzie dotyczyć tylko mężczyzn.....

Wojsko uczy życia? Bzdura!

Ajajaj wojsko najwięcej nauczy koń by się usmial

Najwięcej w sprawie obowiązkowej służby wojskowej mają albo Ci co już byli w Wojsku za komuny albo Ci którym to nie grozi. Iza ujawnij swoje nazwisko i się zgloś to Ci dam medal z ziemniaka.

Gdybym był w wieku poborowym to natychmiast rzucił bym robotę i nawet pieszo szedł bym do Łomży by się zaciągnąć. Natychmiast!

Wojsko wychowuje? Wydaje mi się, że to powinność i obowiązek rodzica. Trzeba przypomnieć, że to wy wychowaliście obecne pokolenie xD więc teraz proszę nie obarczać wojska swoimi błędami niech idą Ci co mają w tym kierunku zainteresowania lub czują do niego silną przynależność. Z niewolnika nie ma pracownika ...

Szanowna Redakcja w swoich popisach cenzorskich popada w obłęd. Przypomina to, jako żywo, czasy socrealizmu z końca lat czterdziestych XX wieku. Usuwać z cudzej wypowiedzi wyraz "mleczarnia" to już surrealizm. Rozumiem zatem, że Szanowna Redakcja jest na garnuszku "mleczarni" i zaciekle broni jej dobrego imienia. Jak Cyrankiewicz władzy ludowej.

Wojsko jest pracą, którą przede wszystkim trzeba lubić. Jest to specyficzny klimat i rodzaj pracy. Może nie koniecznie trzeba przywrócić nie wiadomo na jaki okres obowiązkową służbę wojskową, aczkolwiek warto dla samego siebie przejść podstawowe szkolenie, by chociażby się orientować z samych podstaw tj. jakaś pierwsza pomoc, podstawowa obsługa karabinu czy zasady obrony przed skażeniami. Pozdrawiam ;)

Nauczcie się być rodzicami.
Chuligani byli i będą. Ja mam synów i
poradziłam sobie sama. Są wspaniałym mężczyznami.

a do tych ktorzy tak chetnie wysyłaja swoje lub czyjes dzieci ... najpierw sami idzcie do wojska a potem zobaczycie czego was nauczy ... napewno nie tego o czym tu piszecie ... nie macie o tym zielonego pojecia .... zeby nie bylo bylem i wiem

Kuchnia tam będzie?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.