wtorek, 16 kwietnia 2024

Warto przeczytać

Jakie korzyści daje stosowanie programu Comarch Optima?

Zarządzanie wieloma procesami biznesowymi w przedsiębiorstwach jest dziś łatwiejsze dzięki powszechnej dostępności nowoczesnych narzędzi informatycznych. Jednym z nich jest oprogramowanie Comarch Optima, czyli jedna z wielu dostępnych wersji popularnych obecnie systemów ERP. Służy do zarządzania zasobami firmy oraz planowania działań, które są z nimi związane. Sprawdź już teraz, czym dokładnie są te narzędzia oraz jakie korzyści płyną z ich użytkowania.


Comarch Optima - podstawowe informacje

Oprogramowanie ERP Comarch w wersji Optima ma dość długą historię, gdyż istnieje na rynku już od 1998 roku. Jest dynamicznie rozwijane po dziś dzień i nadal cieszy się ogromną popularnością, zostawiając swoją konkurencję daleko w tyle. Jako ciekawostkę należy dodać, że narzędzia te są autorstwa polskiej firmy, konkretniej przedsiębiorstwa Comarch mającego swoją siedzibę na terenie Krakowa. W naszym kraju cieszy się zdecydowanie największą popularnością, szczególnie w branży małych oraz średnich biznesów. Do tej pory oprogramowaniu temu zaufało ponad 70 tysięcy przedsiębiorców i liczba ta nieustannie rośnie. 

Comarch Optima jest narzędziem stworzonym z myślą o użytkowaniu w środowisku Microsoft Windows. Jego baza danych również opiera się na rozwiązaniach dostarczanych przez tego amerykańskiego giganta branży IT, konkretniej na SQL Server. Co warto dodać, oprogramowanie to zaliczany jest do grupy systemów klasy ERP.


Czym jest system ERP?

Przy okazji warto wyjaśnić to pojęcie. Oprogramowanie zaliczane do systemów ERP ma na celu ułatwienie realizacji procesów związanych z planowaniem oraz zarządzaniem zasobami przedsiębiorstwa. Tworzy swego rodzaju układ nerwowy firmy, który gwarantuje bezproblemową komunikację pomiędzy jej poszczególnymi działami. Usprawnia przepływ danych, centralizując ich bazę, poprawia komunikację, a do tego w dużej mierze automatyzuje wiele procesów. Tym samym daje przedsiębiorstwom większe możliwości rozwoju oraz optymalizacji kosztów prowadzenia biznesu.


Jakie narzędzia wchodzą w skład oprogramowania Comarch Optima?

Modułów wchodzących w skład tego oprogramowania jest wiele, co pozwala na precyzyjne dostosowanie jego funkcjonalności do konkretnych potrzeb. Warto dodać jeszcze, że system ERP można uruchamiać zarówno na komputerach, jak serwerach w chmurze. Można wykorzystywać go do zarządzania m.in. takimi obszarami firmy, jak:

  • szeroko pojęty handel hurtowy i detaliczny – np. obsługiwanie magazynu, zarządzania dostawami, generowanie faktur i administrowanie zamówieniami ze sklepu internetowego,
  • księgowość oraz rachunkowość,
  • kadry oraz płace - co ważne, Comarch Optima można zintegrować z popularnym programem Płatnik, który odpowiada np. za generowanie deklaracji podatkowych czy wyliczanie składek ZUS,
  • środki trwałe,
  • komunikacja wewnętrzna, czyli m.in. obieg dokumentów elektronicznych,
  • czas pracy, szczególnie w zakresie popularnego dziś zatrudnienia zdalnego,
  • ewidencjonowanie wpływów oraz wydatków firmy.


Do tego wszystkiego dochodzą profesjonalne narzędzia analityczne, w tym np. bardzo popularne analizy Bussiness Intelligence.


Czy warto wdrożyć w firmie oprogramowanie Comarch Optima?

Jeśli Twoja firma poświęca dużo czasu oraz pieniędzy na zarządzanie powyższymi obszarami biznesu, inwestycja w oprogramowanie Comarch Optima jest zdecydowanie godna polecenia. Usprawni działanie przedsiębiorstwa, odciąży pracowników dając im więcej czasu na wykonywanie innych zadań, a do tego pozwoli zoptymalizować koszty prowadzenia firmy. Jeśli szukasz skutecznego rozwiązania ERP, to firma Vermont jest idealnym wyborem. Oferuje najnowocześniejsze technologie, ale także zapewnia profesjonalne wdrożenie i konfigurację tego systemu. Dzięki temu masz pewność, że inwestycja będzie opłacalna i skuteczna.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.