Nowy rachunek za prąd

Jak u was z prądem podwyżka ? bo u mnie ok 50% płaciłem 220 teraz 320 zł!

No cóż, przyszedł czas płacić z pisowskie rozdawnictwo i wszystkie tarcze... Kiedy się zaciąga długi, to fajnie, gdy je musimy spłacić, boli.

Prawie 50% do góry! Uśmiechnięta Polska!

Należy przyjąć z uśmiechem. Jest to podwyżka praworządna i proeuropejska.

Cena energii elektrycznej ustalana jest przez rynek i tak powinno pozostać - podobnie jak wysokość wynagrodzenia, a nie płace minimalne z kosmosu. Żadnych dopłat ze strony Państwa. Nie widzę powodu, aby efekty rosnących cen były niwelowane wsparciem rozdawanym ze wspólnych pieniędzy - czyli z podatków. Ceny są, jakie są. PiS zamiast inwestować w infrastrukturę energetyczną, elektrownie atomowe, rozdał pieniądze na cudze dzieci, uznając, że kopanie w, już wówczas, nierentownych pokładach węglowych i produkowanie energii elektrycznej i cieplnej z paliw kopalnych jest czymś normalnym. Oczywiście, teraz będą łgać i krzyczeć, że nowy rząd i podwyżki energii elektrycznej. Ehemmmm. Tak sobie wybraliście, tak macie. 8 lat rozkradania i rozdawnictwa nie może obejść się bez ekonomicznego echa. Jak to zwykle, Polak mądry po szkodzie. Nakarmili was drukowanymi 500/800+, rozkręcili inflację do poziomów niewidzianych od ponad 20 lat, rozkradli wspólną kasę, zadłużyli dodatkowo kraj i usunęli się w cień, skąd teraz będą szczekać, tak żeby było ich słychać, ale niekoniecznie już widać. A z pustego i Salomon nie naleje. Przyszedł czas, aby oddać te pieniądze z procentem, w różny sposób, chociażby w cenach energii elektrycznej.

Ja mam od sierpnia do października po 300zł

U nas 70 %,a mowia, ze to jeszcze nie koniec .

Płaciłam 220 A teraz 380

Najśmieszniejsze jest to że niby bezweglowo wraz odbywa się produkcją prądu ,ceny produkcji sa niższe a ceny produktu droższe.Czemu?Rząd nas robi w konia i to zdrowo ,jak to cieciowatych Polaczków.Tyle.

72 od lipca 112 czyli podobnie

U mnie to samo - było 140, jest 250.

To samo, miałem 134, mam 194. I pomysleć, że w 2015 przy tym samym rocznym zużyciu płaciłem 52 zł

207 i mialem nadpłate ,a teraz niestety 347
mieszkam w bloku

Za 3 osoby, w tym roczne dziecko- ze 125 na 180

A ile miesięcy nie będziesz płacił licząc od ostatniego rachunku?

Ogólnie jestem zdziwiona. Czerwiec 0 Lipiec 0 a potem 40 zł większy rachunek.

Bardzo duże podwyzki że 108 na 250

Mniej uzywaj, bedzie taniej ! Tak glupiego postu juz dawno nie czytalem !

Przecież Dobrze się żyje na dzieci dają po 800+ spada bezrobocie bo pracować musicie za krocie to czemu jeszcze narzekacie ??? Na Kogo głosujecie to to macie

U mnie podobna podwyżka.

Ja mam od sierpnia do października po 300zł

mialam 250 ,a od sierpnia po 420
'

kasia ciebie to aż miło się czyta z twoimi teoriami.

do Kasi chcialas P.O to plac a to niekoniec

Co narzekacie przecież mamy 800 +, a nie długo będziemy mieć 800-.

u mnie bez zmian, jak było 150 zł tak jest nadal

Cena rośnie przez haracz za emisję co2, koszt tego haraczu ciągle rośnie. Jest to unijna, niepotrzebna, sztucznie narzucona opłata. Czas na polexit.

Przecież prezydent Duda powiedział że mamy zapasu prądu na 200 lat , to gdzie ten prąd że takie podwyżki nastąpiły. Paranoja.

Zielony ład. A tak narzekali, że rolnicy strajkowali. I mówili, że ludzi w miastach, to nie dotyczy. Jak mnie to nie dotyczy, to ok. To tylko jest początek tego wszystkiego. Za chwilę podatek od samochodu, a nawet dwa podatki. Przymusowe remonty. Zmiana źródła ogrzewania. Itp. Itd. Puszka pandory została otwarta.

Huk z rachunkiem ,ale ile ludzi chodzi uśmiechniętych ( uśmiechnięta Polska)

A i inżynierów trzeba utrzymać

Rozgryźć faktury zakładu energetycznego mogą chyba tylko księgowe. Korekta korekty faktury?! Co to jest? Przez 2-3 miesiące po 0 zł, a później 300 zł. To lepiej zrobić płatność co 2 miesiące, a nie co miesiąc.

Podobnie jest z podwyżką za energię i umnie, co gorsza za 13 i 14 emeryturę mogłam kupić węgiel na zimę, tylko że uśmiechnięty rząd pozbawił nas 14 emerytury, teraz zastanawiam się na czym mam zaoszczędzić majc 1564 zł emerytury zostało żyć nie umierać

Nie wiem co napisać by nie klnąc itd miało być 70% a wyszło więcej ! Robią w nas w balona i wmawiają banialuki bo każdy głupi widzi że podwyżki osiągają większą wartość procentowa , a po nowym roku (2025) jedzenie kolacji przy świetle stanie się chyba luksusem

U mnie odczyt był w marcu teraz będzie we wrześniu więc ile będzie?

Benio mądrze napisał. Gdyby był rząd pisu,to jeszcze drożej by było. Oni gdzieś już by mieli lud,zamrozili prąd do kwietnia tego roku,przepisy, ustawy na szybko,myśleli że wygrają, a potem pała po grzbiecie.

Miało być tak pięknie tanie paliwo sielanka uśmiechnięta Polska odsunięty PiS a to zonk ceny w górę utrzymujmy migrantów wyrównać kasę dla ubeków esbeków a według Kasi winny PiS Brawo a ekonomiści wróżą że będzie jeszcze gorzej ale usmiechnijmy się

Macie w chałupach wszystko na prąd ładowarki siedzą w gniazdkach wszystko się świeci na czerwono ale co tam a teraz skamlanie że drogo . Jak dawali to mi się należy a jak oddać to ja nie mam .

U mnie ponad 100% w górę. Płaciłam 140 zł, a po podwyżce 358 zł

Za pół roku 380 teraz 630

Bardzo dobrze, niech podnoszą ceny ile się da, może w końcu naród dostanie bodźca, pozdrawiam euroentuzjastow

Do Benio- 100% racji.

Z tego co wyczytałem z e-faktury rząd dopłaca więcej niż w tamtym roku więc nie dajmy sie zwariować

Nasz nowy rząd obiecał,że będzie nam się żyło lepiej i jak widać idą lepsze czasy w dobrobycie i bogactwie.

Te ich pieprzone prognozy z 240 na 450 miesięcznie.

benio dodaje komentarz a później sam siebie popiera Brawo

Benio pełna zgoda. Jednak ciemny lud dalej łyka propagandę PiS i myśli, że rząd ma własne pieniądze.

Ja wam premiera nie wybierałem.

We Francji energia elektryczna kosztuje 40 Euro plus przesył, w krajach skandynawskich jest dwa razy tańsza. Dziękujemy PiS za dobre "gospodarowanie" i drożyznę. W krajach starej unii taniej jest żyć niż w Polsce. Tylko 8 lat, a ile szkód oni narobili. Masakra!

Benio, niezwykle trafna wypowiedź.
Podatnik, tak, winny jest PiS. W ciągu 8 lat cena prądu wzrosła chyba 4 krotnie. Droga energia to wszystko inne też drożeje.
"Zielony ład" - już skorzystałam, koszt utrzymania domu 146 m2 to 220 zł miesięcznie (prąd, woda, ścieki, też ogrzewanie prądem - pompa ciepła). A wielu płaci ponad 300 za prąd plus ekogroszek...., woda. Razem 1000? Chcecie być biednymi - walczcie z "Zielonym ładem"

A Unia ma własne i nam daje tak ????

Przecież była pani premier za rządu Tuska Kopacz powiedziała że prąd podrożeje ale szybko została poprawiona

Do Kasia co ta propaganda zrobiła z tobą wyrazy współczucia, nie każdy mógł wyłożyć trzy lata temu sto tysięcy złotych na zakup pompy ciepła i fotowoltaiki, bo teraz przy obecnych rozliczeniach to jest nie opłacalne, nie wprowadzaj ludzi w błąd

Do Jak to. Przy inwestycji w pompę ciepła i fotowaltaikę korzystałam z dopłat z programu "Czyste powietrze" i z termomodernizacji w rozliczeniu rocznym. Mój koszt po odliczeniach to tylko 38 tys. Obecnie oszczędność roczna to ok. 8 tys. Za 1,5 roku inwestycja już mi spłaci się. Warto inwestować zielony ład bo tanio i zdrowo.

Fotowoltaika to porażka jak zmoczyłaś dupę sama to nie wkręcaj w to nikogo że to takie cacy

Osoby o niskich dochodach mogą otrzymać dużą dotacje do pompy ciepła . Koleżanka mówiła mi, że jej znajomej pompa kosztowała tylko 8tys. zł, aż trudno uwierzyć. Trzeba to sprawdzić. Wielu ludzi nie patrząc na nakazy unijne ocieplało swoje domy, bo warto to robić dla własnej korzyści. Natomiast wielu moich rodaków narzekanie traktuje jako sport narodowy.

Do Kaśka przy obecnych rozliczeniach za energię elektryczną "netbiling" inwestycja wróci się po15 latach, jak nie będzie żadnej awarii instalacji w co wątpię

Benio to jakiś Troll.

Do Ja. Teraz fotowoltaika ma wątpliwą opłacalność. PiS walczył o głosy górników więc zablokował wiatraki, a fotowoltaikę zrobił nieopłacalną. W rozliczeniu prosumenckim (takie mam) jest opłacalna.

Jak to .wróci się albo i nie i zostaną tylko dziury w dachu bo przelicznik jest nie do zrozumienia

Obywatel L, to jest prawda. Jeśli ma się niskie dochody to bez własnej złotówki można zamontować pompę ciepła. Ludzie o tym nie wiedzą bo rządzącym nie jest to na rękę (bo co z wyborcami - górnikami) i nie informuje.

edward - mogę być i Trollem. Najważniejsze dla mnie to, że nie jestem PiSiorem wegetującym na cudzym garnuszku - życiowym nieudacznikiem :)

Szkoda,cże dopiero teraz widzicie. Jako przedsiębiorca takie podwyżki już za PiS-u były. Ale wielu z Was łatwo jest zamydlić oczy..... tarcze srarcze a dług rośnie.... ale co tam dług ....pomyślę o tym jutro.

Przy obecnych kosmicznych cenach prądu pobieranego i prawie darmo oddawanej energii z fotowoltaiki, to pompa ciepła pracująca w domu o powierzchni 150 metrów bez problemu wykręca rachunek za okres jesienno - zimowy potrafi doprowadzić do rozstroju nerwowego, gdy na fakturze pojawia się należność 10.000 zł... dotacje i zwroty szybko wracają z nawiązką tam, skąd przyszły...ekologia jest dla ludzi bardzo zamożnych a nie dla przeciętnego człowieka

Pani Żukowska z lewicy powiedziała, że ludzie dopiero pod koniec roku się zorientują o ile będzie drożej... A to niestety jest następstwo europejskich absurdów, że ceny energii w Polsce są ustalane na giełdzie w Holandii i nie mają absolutnie nic wspólnego z kosztem jej wytwarzania w danym państwie... oczywiście w euro, więc na starcie jesteśmy czterokrotnie w plecy...

W krajach skandynawskich prąd jest 2 razy tańszy, we Francji 4 razy tańszy, a w Portugalii 10 razy. Ta zła unia tyle "zła" u nich robi. U nas też do tego dojdzie. Przepraszam za sarkazm.

Rząd zwija naród i kraj wszystko zwolni i po co te gadanie trzeba było mądrze wybierać a tak teraz bez pzzzi się obyło głosowało krötko i wyniki szybko a wy narzekacie.

Kasia, masz rację, że dla osób o bardzo niskich dochodach są duże dopłaty do zakupu i montażu pompy ciepła...ale problem zaczyna się w momencie otrzymania faktury za prąd...ani pompa ani dostawca prądu nie patrzą na sytuację materialną właściciela...a pompa ma fabrycznie przewidziane, że w ciągu roku zużyje od 6-8 tysięcy kWh, co przy obecnych cenach prądu gwarantuje rachunek ponad 10.000 zł.... i do ludzi biedniejszych może zapukać komornik. Tu potrzebne są rozwiązania systemowe, wprowadzenie taryf dla ogrzewania elektrycznego, jeśli ludzie mają wejść w temat ekologii, to muszą widzieć z tego realne korzyści, a nie gigantyczne wydatki. Bo co z tego, że na osiedlu 100 domów będzie 5 pomp i reszta kopciuszków. Nikt nie neguje potrzeby działań o poprawę środowiska, ale sposób zmuszania pod presją kar, dodatkowych podatków nie przyniesie efektów. Przecież ludzie pomimo mandatu i tak spalali wszystko co się dało. Kolejny problem, to to, że jako kraj przespaliśmy czas na modernizację energetyki i w dodatku pieniądze zostały zmarnowane, a od wielu lat w rachunku są opłaty na modernizację... kiedyś zmieniono podatek drogowy płacony w urzędzie gminy na podatek w paliwie i obiecano, że będą nowe drogi...kasa jednak poszła do ogólnego budżetu państwa i znika, bo gdyby nie unijne dotacje, to nadal w miastach byłyby żwirówki

Do Benia: Uważasz się za najmądrzejszą osobę. Wszystkich krytykujesz a ciekawi mnie bardzo czy Ty aby nie korzystasz z dobrodziejstw takich jak 800+ lub innych. Człowieku w całym zachodnim cywilizowanym świecie są socjale . I Ty nie opowiadaj głupot ,że Ty będziesz za rozdawnictwo płacić większe opłaty . Bądź uśmiechnięty i zajmij się pracą bo piszesz tylko takie długie wywody ,które nic nie znaczą .

Benio i Daro..w punkt trafiliście..a ciemny lud niech to łyka nadal aż zjaśnieje moze kiedyś...oby

Uśmiechać się i płacić:) tak to jest jak ekipa nieudaczników dochodzi do władzy. Jeszcze trochę jest fanatyków obecnej władzy. Poczekamy pół roku lub rok i coś czuję, że ich będzie tyle ile wody na pustyni:) tylko szkoda Polski, która znów popadnie w marazm i stagnację. Jak tam wygląda realizacja 100 konkretów na 100 dni:):):):) ktoś to jeszcze pamięta:):)

do emerytka: Pani chyba nie pracowała skoro tak niska emerytura po tylu waloryzacjach. To do kogo pretensja?

Na to chyba głosowaliście

Posiadam dom parterowy(trzy pokoje z kuchnią).ogrzewam ekoroszkiem, mam bojler podlączony do pieca ...latem niestety ogrzewam wode w bojlerze pradem..no i teraz rachunki za prąd. Do maja 2024r. płaciłam po 200 zł miesiecznie, a teraz na lato zaliczkowo wystawili mi opłaty: przez dwa miesiące po 470 zł,a następne trzy miesiace do pażdziernika po 800 zl miesiecznie!!! No i co Wy na to kochani? Dzwonilam do PGE powiedziano mi ze w zwiazku z tym moim bojlerem ogrzewanym na prąd latem takie są rachunki.To ile poszło mi w góre 400 %. Mieszkam tylko z synem i jestem emerytką.No i teraz slucham w telewizji mowią ,ze od lipca prąd idzie w gorę...można psychicznie sie załamac.

Jak mówicie aby nie PiS to teraz po co płaczecie jak chce się za premiera mieć Donalda to trzeba za ten wybór słono płacić

Jak czytam niektórych wypowiedzi ,to nie chce się wierzyć, że ludzie piszą takie bzdury. Trzeba Wam zająć się pracą, a nie siedzieć na internecie i krytykować jeden drugiego.

Pomyślcie Państwo ile się płaci za czynsz w bloku to dopiero tragedia i kogo byś się pytał to nikt nie podwyższał. Jedni składają na drugich to dopiero tragedia.

Z 420 na 670zł

Sposób: wykręcamy żarówkę w lodówce, dywany trzepiemy kupujemy lampę naftową będzie romantycznie można wymieniać i wymieniać tylko poprostu chęci i będzie tanio

Dopiero się rozkręca podwyżki nie tylko prądu i żywności,Tusk za rządów PiS krytykował że schab po 20 zł/ kg teraz dochodzi do 30zl , głosowaliście na Uśmiechniętą Polskę to macie.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.